září 2008

9. listopadu 2008 v 18:32 | jolly007 |  září 2008

Po dostavění obvodových a vnitřních nosných zdí jsem se pustil do montáže stropu. Podle sdělení zedníků, se kterými jsem stavěl nosné zdivo to zvládne skoro každý a je zbytečné je platit. Je pravda, že to nakonec nebylo tak složité, ale dalo to spoustu práce.
Nejdříve jsme si vyrobily nájezdní plošinu, abychom mohli pohodlně chodit do vrchního patra.
Potom jsem začal shánět stojky, kterými podepřu stropní nosníky JISTROP. Domluvil jsem se s místním hajným, na odebrání stojícího dřeva z lesa. Označil mi cca 45 menších stromů v hustém lese, který zřejmě stejně potřeboval prořezat. Zaplatil jsem 19 korun i s fakturou.
Od místa stavby to nebylo zas tak daleko a tak jsme si to přivezli sami.
Kácení stromů a následný pořádek, který jsme musely udělat v lese mi zabral dva dny práce.
Po přivezení stojek pod nosníky jsem objednal místní jeřáb. Jeřábník byl velmi ochotný a šikovný. Stropní nosníky jsme nahoru dostali pomocí tohoto jeřábu. Četl jsem, že hodně lidí nosníky nosí nahoru sami, ale to bych je chtěl vidět. Já mám nosníky dlouhé 5,25 a 6,25 m a jsou opravdu dost těžké a ještě snimy chodit po zdech a ukládat je ...... Jeřáb mě vyšel na 2400kč a za dopoledne bylo hotovo.
Pod nosníky jsem ještě dal bitumenovou fólii aby nezatýkalo tolik cemento do nosných zdí.
Nosníky jsem kladl tak, že jsme položili první nosník a dali vložku MIAKO na obou koncích. Tak jsme pokračovali až na konec a zbytek MIAKA jsme museli dořezat.
Když už byly stropní nosníky podstojkované (což dalo dost práce) začali jsme s kladením stropních vložek MIAKO. Tohle je dosti jednoduchá manuální práce. MIAKA se kladou prostě vedle sebe.
Menší problém nastal ve chvíli, když jsme zjistili, že ani MIAKO vložky nejsou shodné. Opět vložky z jiného závodu byly nepatrně širší i vyšší. Nebyl by to takový problém, kdyby jsme nedělali rozteče nezi nosníky podle meších miako vložek. Tyto nosníky jsme podstojkovali a když jsme chtěli dát jinou vložku ouvej. Nevešla se tam. To znamenalo nosník nadzvednout a posunout. To až takový problém nebyl, ale stojky které držely tyto nosníky začali vypadávat. Opět SLÁVA HELUZU. Nakonec jsme všechny vložky usadili.


Po uložení stropu jsme začali pracovat na věnci. Jelikož mi přivezli více stropních nosníků JISTROP 6,25 m použil jsem je místy jako věnec. Ve zbývající části věnce jsem potom navařil armovací drát průměru 10mm, který jsem si připravil na zemi a na horu vynesl. Takto složený věnec jsem pak po celém obvodu svařil dohromady.
Delší nosníky 6,25 jsem vystužil armovacími dráty o průměru 12mm a délky 6m. Do každého nosníku jsem dal 2 dráty.
Armovací drát mě vyšel na cca 6 200kč.

Po svaření věnce a umístění na místo jsem začal vyzdívat věnec věncovkami (použil jsem cihly HELUZ 6,5cm, které jsou stejně velké jako věncovky.) Po vyzdění věnce jsem za věncovky uložil 10 cm široký a 25 cm vysoký polystyrén, abych eliminoval tepelné mosty.
Po uložení plystyrénu jsem přichitil drátem věncovky k věnci, aby je tlak betonu nevytlačil.
Před pokládáním kari sítí jsem musel zhotovit bednění na komín a pro výstup do podkroví.
Po zhotovení tohoto bednění jsme začali ukládat kari síta. Kari síta jsem volil o průměru 4 x 15 x 15. Tyto kari síta vyšli asi na 6500 kč. Po položení kari sít se už čekalo jenom na domíchávač se Schlingem.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Roman Pavelka Roman Pavelka | E-mail | 9. března 2009 v 21:43 | Reagovat

Zdravím, když pročítám Váš WEB tak jsem  zjistil, že mám ve své podstatě stejné plány. Právě bourám vybourávám starší doměk. Původně jsem chtěl jen rekonstrukci ale už tomu říkám stavba. Zůstanou jen 3 zdi (právě probíhá). Příští týden podřezání, následně shození střechy, stavební úpravy, strop MIAKO a střecha. Rád bych dal stavbu do zimy pod střechu. V plánu mám cihly 44 P+D od HELUZU, ale teď mě tvé zkušenosti trošku zarazily. Údajně i TONDACH nevychází zle, ale namají celou řadu výrobků....Opravdu byly ty cihly tak zlé....? Děkuji

2 Jolly 007 Jolly 007 | 11. března 2009 v 18:21 | Reagovat

Zdravím, já udělal hned první chybu a ta byla v tom, že jsem objedna cihly přes internetového prodejce. Ten jak to píšu na mých stránkách špatně spočítal stavbu a ještě tvrdil, že to udělal Heluz. Potom objednal cihly ze dvou různých fabrik a to jde taky poznat... Cihly STI od Heluzu mají pevnost 8Mpa. 44 P+D mají myslím 10Mpa a to jde moc poznat. Já mám nosné stěny z 24 SB Heluz a ty mají také 10Mpa a na ty si nemůžu vůbec stěžovat. Z cihel P+D bych strach neměl. Pokud bych stavěl znova tak bych se podíval jak to vychází v porovnání s POROTHERMEM 440 CB (broušená). S touhle cihlou staví kamarád a je velmi spokojen. V zimě mu to zmrzlo a je to jako nové. Ne jako u mě.....

3 Mayha Mayha | 20. října 2011 v 11:22 | Reagovat

Ta kari síta jsou jen volně položená? Žádné distanční podložky?

4 Jolly Jolly | 20. října 2011 v 13:56 | Reagovat

ano, jsou jen volně položená. při zalévání betonem se přizvedávali, aby neleželi přímo na cihlách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama