zima 2007/2008

9. listopadu 2008 v 8:57 | jolly007 |  zima 2007/2008
Z pracovních důvodů jsem se celý rok 2007 věnoval úpravě pozemku pro stavbu a vyřizování potřebných povolení.
V zimě 2007 jsem se nechal zlákat nabídkou firmy HELUZ na přesné zdivo (broušené) STI SB. Rozhodl jsem se pro obvodové zdivo 44 STI SB, vnitřní nosné příčky 24 STI SB, a příčky 15 P+D.
Zárověn jsem u HELUZU objednal i střešní systém JISTROP s vložkami MIAKO. První chybu, kterou jsem udělal bylo to, že jsem cihly neobjednal třeba v Baumaxu, ale u internetového prodejce, který byl levnější. Do dneska a to už mám dávno po hrubé stavbě s ním mám nevyřízené pohledávky. Při prvním kontaktu mi slíbil, že mi dle projektu spočítá přesné množství cihel potřebných pro stavbu (stavba z broušených cihel SB je v podstatě skládačka). Já souhlasil a zaslal mu projekt. Asi za týden mi přišel rozpis cihel a cena. Rozpis cihel a cenu jsem si nechal udělat i u jiné firmy a v počtu cihel byl rozdíl. Na to jsem prodejce upozornil a on tvrdil, že to nechá přepočítat ještě jednou přímo v HELUZU, neboť tam má styky (to jsem netušil, že HELUZ tohle dělá normálně zdarma). Asi za další týden mi přišel nový rozpis s materiálem a já doufal, že pokud ho dělá HELUZ musí to být v pořádku.
Cihly jsem zaplatil a nechal si je dovézt v únoru 2008. Cihly se stropním systémem mi přivezli na 3 kamiónech. První várka přijela z Libochovic a tyto cihly byli různě popraskané a rozbité. U normálních cihel bych tohle ještě jakž takž bral, ale u broušených cihel SB, kde garantují přesné zdění ( a také přesnou cenu :)..) ne. Druhou várku přivezli z Hevlína a ta už byla o poznání lepší.
U těchto cihel si dávejte pozor na poškozené cihly. Stačí málo a cihly se doslova rozpadnou.
Nakonec se mi podařilo jich asi 80 ks vyreklamovat, ale opět poslali jen peníze kup si je kde chceš. Jedna cihla váží cca 18kg a tak je přivézt není jednoduché.
Teď jsem musel počkat až na počasí a začínám stavět....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama