Stavba vnitřních zdí

14. dubna 2009 v 20:30 | jolly007 |  duben 2009
Dnes 14. 4. 2009 jsem ze Slovenska přivezl cihly porotherm 17,5 cm pro vnitří příčky mezi ložnicí a koupelnou. Dali mi i ušťípnuté za cenu jedné dvě cihly, které jsem stejně dořezával a tak jsem na tom dost ušetřil, protože jedna stála 35 kč. Zbytek příček bude z porothermu 14 cm. Uvažoval jsem o heluzu je levnější, ale po brutálních zkušenostech ( viz foto níže ) s tímto zdivem jsem na něj zanevřel. Nalepil jsem ipu pod příčky a dali jsme se do zdění. Docela to šlo, jelikož cihly porotherm jsou pěkně přesné a ani neprotřebují tolik zdící malty. Taky jsem dnes zprovoznil po zimní přestávce mého největšího pomocníka na stavbě a to je VARTBURG 353 COMBI. Musel jsem koupit novou baterii za 1500 kč, ale to neva. Jen jsem škrtnul a jelo se pro cihly.
15.4.2009 jsem pokračoval se stavěním vnitřních příček. Musel jsem jet do obchodu se svým Varturgem pro cihly neboť mi pochyběli. U nás měli pouze heluz 17,5 cm a tak jsem i přes odpor vzal je. Jsou to 10MPa cihly a tak nejsou až tak špatné. Akorát jsou delší než porotherm a tak se snimi dělá rychleji. Nevýhoda je vtom, že jelikož jsou delší tak jsou i těžší a špatně se zdí horní vrstva. A další nevýhoda je, že jsou těžké pro mou ženu a tak jsem je musel všechny složit sám :). (Porothem unesla a tak mi pomáhala). Vnitřní příčky mi staví tchán a jde mu to docela pomalu. Za to je to dokonale vyzděné. Kdybych věděl, že to takhle umí tak mu nechám udělat i nosné zdivo. Určitě by to bylo lepší než teď. ( zedníci tvrdí, že to špatné není ani teď, ale mám asi jinou představu o stavbě broušeného zdiva než zedníci co mi to dělali). Jen mi stále míchal lepidlo na Ytong a zdil s ním porotherm cihly. Je to sice jedno, akorát mi zbyla zdící malta a tou Ytong nepřilepím.
Dneska (15.4.2009) byl u mě na pozemku podívat se na stavbu likvidátor z pojišťovny kooperativa. Okamžitě mi řekl, že má pro mě špatnou zprávu, protože tohle co se mi stalo, popraskáním zdí mrazem není likvidní. Na mou argumentaci, že mám dům pojištěný proti škodám mrazem odpověděl, že to není pravda. Mám prý pojištěny jen škody námrazou a to je obrovský rozdíl. Dostal jsem asi 5 minutové školení jaký je rozdíl mezi mrazem a námrazou a to bylo od něho vše. Jak rychle přišel tak taky rychle odešel.........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mayha Mayha | 20. října 2011 v 12:40 | Reagovat

Jo, jo, taky jsme doma měli "rytíře z Eisenachu" ... :)

2 Jolly Jolly | 20. října 2011 v 13:58 | Reagovat

hodně se do něj vlezlo, ale nesmělo to být moc těžké. váhově toho moc neuvezl. hned ležel na výfuku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama