příprava palubek do podhledu+nátěr krovu

25. dubna 2009 v 20:02 | jolly007 |  duben 2009

Dneska 25.4.2009 jsem začal s nástřikem palubek, které jsem přivezl ve čtvrtek 23.4.2009, kdy nebylo moc dobré počasí na stavění krovu, a tak jsme si dali s tesaři den pauzu. Ani mi to nevadilo, protože jsem si přivezl již zmíněné palubky a vybrali jsme si s manželkou barvu na podhledy. Nakonec jsme vybrali TEAK od SADOLINU.

Nejdříve jsem palubky rozložil na zahradě vedle sebe a začal s postřikem proti plísní a dřevokaznému hmyzu. Stříkal jsem to ADOLITEM. Šlo to velmi rychle a taky to velmi rychle schlo. Udělal jsem dva silné nástřiky a jeden více zředěný, protože to při stříkání velmi rychle ubývá J. Při nanášení postřikem se má ředit 1:6 a udělat 3 nástřiky. Ředil jsem to vodou z potůčku, který mi teče přes zahradu. Tam jsem zakopal stavební vědro a beru od tud vodu. Je to vlastně přepad ze studny, která je nad mým pozemkem, a která se nevyužívá. Nakonec jsem spotřeboval 7L ADOLITU. Dneska bych měl postříkat všechny palubky a zítra začnu s nátěrem barvy.
Ráno 30.4.2009 jsme s manželkou donatírali palubky, které jsme natřeli 2x. Postavil jsem dvě přepravky na proti sobě, na které jsem pokládal palubky a natíral je. Potom jsem je pokládal na připravené místo vedle sebe, aby mi pěkně uschla barva a mohl se dávat druhý nátěr. Někteří palubky nebo desky prvně nabijí na krovy a potom natírají. Já to už dělal na domě u rodičů manželky a není moc příjemné stále máchat štětcem nad hlavou a čekat, kdy na vás kapne barva. Proto jsem se rozhodl je natřít na zemi a natřené je potom nabít na krovy. Po natření palubek jsme se chytli natírání krovu. Natírali jsme ho ze žebříku a celkem to šlo. Akorát v rozích nešel moc dobbře opřít žebřík a tak to šlo hůř.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | Web | 18. října 2011 v 19:09 | Reagovat

Propracovanej postup, doufám, že drží dobře pořád, něco takového bych taky rád udělal.

2 Dřevoprodejce Dřevoprodejce | E-mail | Web | 7. srpna 2012 v 0:13 | Reagovat

Velmi hezky napsaný článek, těším se na další, jestli budou. Palubky byly správně natřeny 2x, jednou je většinou málo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama