komín

1. června 2009 v 19:50 | jolly007 |  červen 2009
Dneska v pondělí 1.6.2009 jsem ve spolupráci se švagrem a tchánem musel rozebrat komín, který mi postavil zedník, který nedodržel technologické postupy a proto byl komín nebezpečný. Sám bych ho těžko rozebíral, protože betonové tvárnice jsou docela těžké.
Šlo to celkem dobře a rychle. Nevím čím to bylo, ale komín ještě nebyl ztvrdlý. Buď bylo špatně namíchané lepidlo, nebo to udělalo počasí, které bylo vlhké. Podle mě to bylo tím počasím. Komín byl ale postavený 2 dny. Pro mě lépe, že neztvrdlo. Rozebrali jsme jednotlivé vložky a ocelovým kartáčem jsem oškrabával lepidlo ze šamotových vložek i tvárnic. To už šlo trošku hůře, ale taky to šlo. Jen toho bylo docela dost. Moc mě potěšilo, že nebudu muset asi kupovat nové šamotové vložky ani tvárnice. Jen budu muset přikoupit izolaci kolem sopouchu, která se mi někde potrhala při rozebírání komínu.
Domluvil jsem se dneska s kominíky z vedlejšího městečka, kteří mi ho ppostaví a udělají mi k němu i revizi. Bude to jistější. Jsou tady známí a mají dobrou pověst, tak to snad bude v pohodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | 25. prosince 2018 v 19:41 | Reagovat

Skvělá práce. Také se chystám na výměnu komínu, ale jak to tak vidím, tak to nechám až na léto. Už jsem se dokonce i díval na nějaké komínové sestavy a hodně se mi líbí například ty, co mají tady: https://www.komin-levne.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama