opětovná stavba komínu

9. června 2009 v 18:34 | jolly007 |  červen 2009
Konečně! Dnes 9.6.2009 přišli kominíci postavit komín. Nemohl jsem je ke mě dostat, protože mají hodně práce. Přišli až ve 13:00 hod., protože museli sehnat redukci na komínovou vložku z průměru 160 na 200, která se rozbila při rozebírání komínu. Po rezebrání komínu, který postavil zedník špatně jsem nemohl dokončit střechu. Klempíři mi ji pokryli skoro celou, ale část museli kvůli komínu vynechat.
Kominíkům to šlo pěkně od ruky. Šlo vidět, že nestaví první komín. Hned jak přijeli zkontrolovali co všechno ke komínu mám a začali pracovat. Přivezli si i svou vatu na komínové vložky, protože ta má byla z části potrhaná a nedala se použít. Komínové vložky lepili svým tmelem, protože ten můj se jim nějak nezdál. Možná už byl vytvrdlý a možná mi přes zimu nějak ztvrdnul v garáži :)
Aby se komín nedotýkal krokve tak si zvětšili otvor ve stropě a teď to krásně sedne. Dneska vyzdili komín do vrchního patra a zítra ho dokončí nad střechu. Doufám, že nebude pršet, protože mám obavy abych je opět někdy sehnal.
Jelikož jim to šlo pěkně od ruky a vůbec nepotřebovali mou pomoc, tak jsem si aspoň s vidinou nového komínu začal připravovat dřevo na topení v krbu. Nejdříve jsem nařezal zbytky z krovu a naštípal a potom začal s řezáním a šťípáním polen. Převážně třešní, švestek a bříz, které jsem měl ze stromů, které byly na pozemku když jsem jej koupil. Pokládal jsem to na palety k plotu, nad kterými později postavím stříšku ze zbylých stojek stropu. Dneska jsem toho moc nenařezal, ale i ta trocha dala při štípání zabrat.
Ve stavění komínu se pokračovalo dnes 10.6.2009. Je supr, že přes noc se vypršelo a ráno je opravdu moc pěkně a teplo. Kominíci opět přijeli dva a tak jsem si na Slovensko do stavebnin zajel pro lepidlo na perlinku a maltu s duvilaxem na omítnutí komínu. po příjezdu na stavbu už kominíci měli komín ve výšce střechy. Jelikož mě vůbec nepotřebovali opět jsem si šťípal dřevo na zimu.
Už jsem myslel, že komín se dneska postaví a dokonce ho i omítnu, ale kolem 12:00 hod. začalo pršet a tak kominík přikryl komín a práci dokončí zítra. Už chybí jen zasunout do bloků komínovou vložku a dát vrch komínu a je hotovo. Stavební bloky už jsou všechny postavené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama