elektřina vnitřek

4. srpna 2009 v 14:58 | jolly007 |  srpen 2009
3 .9. 2009 jsem pokračoval v instalaci kabelů pro světelné rozvody. S pomocí manželky jsme protáhly miako vložkama ve stropě kabely na světla ve všech pokojích, a zbytek rozvodů si už nainstaluji sám. Foto doplním až budu mít elektriku hotovou.
Jelikož jsou prázdniny, tak jsme dostali od švagra dva pomocníky na stavbu :) S manželkou jsme vytahovali pomocí kladky cihly do podkroví, kde bude jedna místnost o rozměru cca 26 m2. Tihle dva pomocníci chtěli neustále pomáhat, ale nejraději se houpali na laně :). Stěny vrchního patra budou postaveny ze dvou vedle sebe postavených cihel heluz 6,5 cm, kterých mi zbylo přes 200. ( Špatně spočítaný projekt ). Asi jich bude trochu chybět, a tak je doplním cihlami heluz 14 cm, kterých mi zbylo asi 35 a pár jich dokoupím.
Ve středu dopoledne 5.8..2009 jsem dokončil instalaci světelných rozvodů. No, po pravdě to nemám úplně hotové, protože jsem kabely nejdříve natahoval do krabic a při tom je přichycoval hřebíky, aby se mi to potom lépe sádrovalo. Některé kabely jsem ještě nedosádroval, ale to stihnu zítra.
V obýváku a na chodbě kde bude světlo ovládáno ze tří míst jsem zasádroval velké krabice. Přijdou v nich totiž propojit ty tři vypínače a do malé by to stěží vešlo. Jediný problém při instalaci nastal při protahování kabelů miako vložkami na stropě. Při delších trasách jako např. v kuchyni jsem musel ještě po cestě udělat dvě díry abych pomohl kabelu dostat se miako vložkami. Kabel se totiž někde pěkně zasekl a nešel dál. Stále je to lepší než sekat drážku do stropu.
Musím se přiznat, že si nevím moc rady s instalaci telefonních rozvodů. Musím se poradit s odborníky, aby mi to dobře fungovalo. Potřebuji natáhnou rozvody telefonu do ložnice, pokoje a pokoje do vrchního patra. ( spíše internetu ADSL než telefonu )
V sobotu 8.8.2009 jsem v podkroví obrušoval rám, který nese krokve. Obrušoval jsem to rozbrušovačkou na které jsem měl kotouč na broušení dřeva o zrnitosti 40. Jelikož bude vidět je třeba ho obrousit a natřít. Strašně se od toho práší a tak jsem to brousil s rouškou na obličeji.
Na elektriku jsem nachvíli zanevřel, protože světelné rozvody jsem natáhnul a zásuvkové půjdou v podlaze. Je třeba nejdříve uklidit, ve všech místnostech vyzametat podlahy, a pak se budou pokládat kabely. Manželka řekla, že se toho úkolu zhostí, a tak čekám až vyzametá podlahy. Jelikož z obrušování trámů jde hrozně jemného prachu (dřevěného), tak by bylo zbytečné nejdříve zametat a pak na to prášit. Proto obrušuji nejdříve ty trámy.
V úterý 11.8.2009 jsem už pokračoval v tažení zásuvkových rozvodů. Nejdříve jsem natáh dvě zásuvky v technické místnosti a potom jsem pokračoval s ložnicí. Nakonec jsem protáhl i kabel na dvouzásuvku, která bude na terase. Bude mít samostatné jištění, protože potřebuje chránič jelikož je to zásuvka, která bude ve venkovním prostředí. Do ložnice ještě povede přívod na telefonní zásuvku, která bude sloužit pro připojení internetu ADSL. Jelikož sklad stěhují a v obchodě telefonní kabel neměli, tak ho museli objednat a bude až v pátek odpoledne. Nějak mi to nevadí, protože telefonní kabel půjde stejně v chráničce, kterou si natáhnu a pak jím jen telefonní kabel protáhnu. Aspoň si vyzkouším jak by mi to šlo při případné poruše a já bych musel kabel měnit :).
Protože musím dneska do práce, tak pokračovat v instalaci budu zítra.
V pátek 21.8.2009 zatímco tchán omítal ložnici jsem zasekal do zdi na přední verandě krabici s vývodem zemění a zemnící svorkou na něj připojil měděný drát o průměru 10mm, který jsem protáhl až do vnitřního rozvaděče.
Jelikož kolem krabice zbylo dost místa nacpal jsem do otvorů polystyrén. Jednak mi zaplní díry kolem krabice a ještě trošku zateplí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama