Omítky

14. srpna 2009 v 19:26 | jolly007 |  srpen 2009
Ve čtvrtek 13.8.2009 jsme se chytli omítání. Začali jsme v ložnici stropem. Jelikož strop z heluzu se zdá být rovný, tak jsme se ze začátku rozhodli nanést na něj pouze štuk. Šlo to docela dobře. Udělali jsme pouze kousek a po radě, že není vhodné nanášet štuk přímo na cihlu, ale má se nanášet na hrubou omítku, jsme koupily 3 pytle jednovrstvé omítky CEMIX. Nahodit šla dobře, akorát strašně pomalu schla a tak se muselo čekat než trochu zatvrdne, aby se dala vyhladit.
Nakonec jsme se rozhodli koupit obyčejnou hrubou omítku a na tu nanášet štuk WEBER.DUR, který se zdá být dost dobrý.Omítku jsme míchaly míchadlem ve vrtačce, protože strop byl opradu rovný a nebylo jí potřeba tolik. Na stěny potom budeme míchat omítku v míchačce.
Nakonec jsem objednal jsem na Slovensku ve stavebninách 2 palety hrubé omítky a 1 paletu štuku. V pondělí 17.8.2009 by mi to měli přivézt. Vyšlo to díky kurzu trošku hůře, ale dostal jsem ve stavebninách slevu a tak jsem to vzal.
Vsobotu 22.8.2009 jsme dokončili omítání stropu v ložnici a pustili se do stěn. Na stěnu z ytongu jsme natáhli síťku a na ní nanesli lepidlo. Na to se v pondělí nanese štuk. Na zbývající stěny z heluzu (pálené cihly) jsme nanesli cementový postřik. Rozmíchali jsme cement s vodou a rozstříkali na stěny. Koupil jsem totiž hrubou omítku UNIMALT OJR12 a pod tu se musí dávat dle návodu cementový postřik. Osobně si myslím, že by unimalt držel na zdech i bez cementového postřiku, ale jistota je jistota. Problém je v tom, že teď musíme 3 dny počkat, protože cementový postřik musí minimálně 3 dny zrát.
Jelikož mi už skončila dovolená musel jsem nastoupit do práce a na stavbě byl tchán sám. Omítal stěny v ložnici. Ještě, že jsme se rozhodli omítky koupit pytlované a ne si je sami mýchat v míchačce. Takhle to může dělat sám a nepotřebuje k sobě pomocníky. Kdyby se to dělalo v míchačce ručně musel by při ním někdo být. Sice bychom určitě ušetřili dost peněz, ale mohli bychom dělat jen když budu mít volno v práci a to by se časově hrozně protáhlo.
V týdnu od 24.8.2009 - 30.8.2009 dodělal tchán hrubé omítky v ložnici a příští týden bude natahovat štuk.
Já jsem 29.8.2009 v sobotu se ženou začali zateplovat podkroví, ale to je psáno v jiné sekci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Revoluční vysoušeč rukou Juma R1 Revoluční vysoušeč rukou Juma R1 | E-mail | Web | 20. října 2012 v 17:17 | Reagovat

podle mého názoru je to docela dobrý základ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama