Zateplování podkroví

29. srpna 2009 v 18:23 | jolly007 |  srpen 2009
V sobotu 29.8.2009 jsme začali s manželkou zateplovat podkroví. Zateplení jsme koupili na Slovensku v Čadci, kde mi udělali cenu na ISOVER DOMO. Dáváme ho mezi krokve 200 mm. Na tu potom pomocí oboustranné lepící pásky přijde připevnit parozábrana. Koupil jsem ji také na Slovensku. Jedná se o parozábranu s hliníkovou vrstvou, která odráží část tepla zpět do místnosti.
Rozhodovali jsme se jestli budeme vatu žezat na šířku až poté co ji roztéhneme na zemi, nebo ji uříznem když bude ještě zabalená. Vyzkoušeli jsme to řezat obyčejnou pilou na dřevo ještě, když byla vata v balíku a šlo to velmi dobře.
Vatu jsme řezali tak, aby byla cca o 2cm širší než otvor mezi krokvema. Bylo to z toho důvodu, aby vata lépe držela mezi krokvema. Jelikož vata je šíře 200 mm, tak nám při nasazování padala zpět. Proto jsem po stranách do krokve nabil větší hřebíky, na které se položila vata. Potom se přes vatu pomocí těchto hřebíku natáhla šňůra, aby vata nevypadla. Takhle jsme to dělali až do konce první strany.
Z první zkušenosti musím říci, že to jde docela dobře, akorát vata docela "žere" a hrozně se od ní práší. Proto doporučuji respirátor a možná i brýle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama