Omítky

14. září 2009 v 20:01 | jolly007 |  září 2009
14. 9. 2009 Pokračoval tchán v nahazování omítek. Zatím má hotovou ložnici, kterou už manželka začala pomalu uklízet a připravovat k lepení ipy. Dneska taky dokončil koupelnu a pokračoval v pokoji, kde stihnul natáhnout omítku na strop.
V koupelně jsme po zkušenostech z ložnice na zem natáhli fólii, protože z omítky jde hrozný bordel a takhle se nám to bude lépe uklízet. V koupelně se natáhla jen hrubá omítka a štuk se natáhnul jen na strop a na vrch stěny. Jinde bude obklad, a tak by bylo zbytečné natahovat štuk po všech stěnách.
24. 9. 2009 jsme na chvíli přestlali s omítkami. Bylo potřeba vyzdít poslední stěnu s dveřmi na chodbě, protože máme už omítnutou ložnici, koupelnu a pokojík. Teď se bude dělat omítka na chodbě. Proto jsme museli vyzdít stěnu na chodbě. Nedělali jsme ji hned se všema ostatníma, protože nám tak zbyl větší plácek na chodbě potřebný k manipulaci.Nejdříve jsem na zem nalil a rozetřel Penetral Alp a na ni položil IPU, kterou jsem na koncích nahřál a přilepil na ipu, která přesahovala z nosných zdí.
Stěnu jsme vyzdili z porfixu 10cm. Šlo to celkem dobře. Vyšlo nám to přesně tak, že jsme nemuseli dořezávat žádné tvárnice. Na jednu stranu jsme dali normálně 50 cm dlouhý porfix a na druhou ho postavili a bylo 25 cm. Jelikož jsme tvárnice nepřekládali ani nezapouštěli, tak jsem je přichycoval pomocí železných úchytů ke stěnám pomocíhmoždinek a vrutů. Nevýhoda byla v tom, že jsem musel potom použít více lepidla, aby překryl ty železné úchyty. Nebylo ho ale potřeba až tak moc. Skončili jsme před překladem, protože ten budeme vylívat betonem. Zítra udělám bednění a zaliji betonem. Pak ze dozdí zbytek.
Se zbytkem lepidla, které nám zbylo jsme natáhli síťku na stěnu od technické místnosti.

Do konce září 2009 se nám podařilo vyomítat ložnici, koupelnu, pokoj a chodbu. Jde to pomalu protože je třeba chodit do práce a hlavně je ještě hodně i jiné práce ke které se stále odskakuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama