Práce na pozemku

13. září 2009 v 20:23 | jolly007 |  září 2009
V sobotu 12. 9. 2009 mi přijeli upravovat terén kolem domu. Jednalo se odvoz již dříve vytěžené zeminy a o vybagrování svahu za domem, kde budu betonovat terasu. Přijel jeden bagr a jedna tatra. Bagr s tatrou byl od bratrance ženy, a tak to bylo skoro za facku. Při bagrování tohoto svahu jsme si museli dávat pozor, protože za domem vede hlavní vodovodní řád pro část obce, ale nikdo nevěděl kde je, a ani jak hluboko je zakopán. Narazili jsme na něj hned za domem a ještě, že jsme jej nepřekopli. Ze stavebního úřadu nám totiž tvrdili, že vede snad o 10 metů vedle. Ještě, že se ke kopání připletl soused, který už něco pamatuje a pamatoval si, kde ho kopali. Určil ho skoro přesně. Jen jsem myslel, že bude o hodně hlouběji zakopán. Dvě tatry s hlínou jsem si nechal zavést vedle domu.
Udělali mi také výkop pro odvod dešťové vody. Na konci vykopali asi 2,5m hlubokou jámu, která bude vysypána struskou a bude zde končit drenážní hadice. Výkop pro položení drenážní hadice mi vykopali trochu mělký, a tak jsem musel ještě vzít do ruky krompáč a lopatu :).
Na jaře se to potom všechno ještě dopiluje malým bagrem, se kterým zarovnám pozemek.
V pondělí 14. 9. 2009 jsme ještě dokopali výkop pro drenážní hadici, kterou nám před tím vykopal bagr. Potom jsme do výkopu položili drenážní hadici a obsypali ji hrubou struskou. Drenážku jsme ukončili v jámě, kterou jsme také vysypali struskou. Drenážku jsem potom napojil u domu na již předem zakopanou drenážní hadici, která vede kolem domu a zakopali ji hlínou. Ne celou, ale jen část, tak aby jsme se mohli přes výkop dostat traktorem. Zbytek výkoipu mi zasypou bagrem. Jinak bych se asi u toho zbláznil. Zem je samý kámen a strašně špatně se nabírá na lopatu...:(
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama