Dveře na verandu + omítky na venkovních stěnách

23. října 2009 v 20:23 | jolly007 |  říjen 2009
Od začátku října jsme pracovali hlavně na vyzpravení poškozených cihel na venkovní straně domu. Omítali jsme je maltou ORJ 12 od Unimaltu. Šlo to docela dobře. Jen tam, kde upadlo větší kus cihly jsme to museli nahazovat navíckrát. Před omítnutím jsem ještě spáry, které mi udělali zedníci při zdění vyfoukal montážní pěnou. Vypotřeboval jsem asi 6 tub.

V polovině října mi přišli z obce připojit vodu na hlavní vodovodní řád. Mám velkou výhodu, protože mi vede asi 10 m za domem a tak jsem nemusel kopat nějakou extra dlouhou přípojku.

V pátek 22.10.2009 mi přišli z firmy Avalon Český Těším montovat terasové dveře na vchod z verandy. Dveře mi přivezli už když mi přivezli okna, akorát jsem se nimi domluvil, že mi terasové dveře namontují později.
Dveře vytáhli z garáže, a když jsme přišli k otvoru a přiložili rám dveří zjistilo se, že dveře jsou o 12 cm užší než připravený otvor pro tyto dveře. Nechápal jsem jak je to možné, když to přímo šéf firmy měřil digitálním metrem. Samozřejmě, že technik, který mi to přijel montovat odnesl dveře zpět do garáže a jeli domů. Já okamžitě taky jel domů a ihned jsem zjišťoval co mám za rozměry dveří v objednávce. V objednávce byli dveře o šířce 113 cm. Hned jsem volal do firmy a tam mi bylo řečeno, že jsem nejdříve chtěl do otvoru dveře dvoukřídlé, ale to mi rozmluvili z důvodu, že otvor který mám (125cm) je na dvoukřídlo malý. Proto jsme se dohodli na jednokřídlých dveřích a ty se ve výšce, kterou mám (211 cm), prý dělají nejvíce 113 cm široké. Na to jsem koukal, protože jsme se domlouvali jen na tom, že dveře budou o 25 cm nižší (měli být 238 cm vysoké) a vše bude OK. Takhle kdybych to věděl, tak si nechám udělat dveře dvoukřidlé.
Nic s nimi teď nenadělám. koupil jsem tedy porobeton o šířse 10 cm a nalepil do otvoru. Pro jistotu jsem tvárnice ještě přišrouboval dvěma vruty o síle 6 mm.

Z Avalonu mi slíbili, že dveře přijdou zadělat v pondělí 26.10.2009, ale v toto datum samozřejmě nepřišli. V úterý jsem tam volam a bylo mi řečeno, že přijdou až 5.11.2009.
Dnes 28.10.2009 jsme taky museli zakopat připojený vodovodní řád, protože na víkend hlásí mrazy a tak, kdyby zmrznul hlavní vodovodní řád na části obce určitě mě nikdo nepochválí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama