Podlaha

5. srpna 2010 v 12:39 | jolly007 |  srpen 2010
Ve středu 4. 8. 2010 přijela firma z udělat cementovou podlahu. Nechal jsem si od nich rovnou položit i polystyrén, protože to bylo za dobrou cenu a ještě jim to šlo pěkně od ruky.
Večer 3. 8. 2010 jsem ještě musel předělat přívod extérního vzduchu pro krbovou vložku, protože mi pod trubku natáhl topenář rozvod k radiátoru a trubka na přívod vzduchu, která by šla přez ní by byla moc vysoko a nešla by zalít do podlahy.
Podlaháři přijeli v 8:30 hod. a hned první problém byl na místě. Potěrový písek jsem si nechal vysypat za domem a to bylo trochu do kopce. Podlaháři přijeli po dešti a samozřejme agregát na lití podlah, který váží kolem 1,5 tuny nemohli autem s předním náhonem dostat nahoru za dům. Musel přijet tchán s traktůrkem a trochu nám s tím poct. Zabralo to dobrou půl hodinu. Nakonec jsme to nahoru dostali. Podlaháři byli 4 a šlo jim to fak pěkně. Nejdříve si pomocí vodováhy vždycky v pokojích udělali takové leziny a pak tam pomocí agregátu nacpali štěrk s cementem. Po těchto lezinách to potom stahovali do roviny. Do směsi ještě přimíchávali nějaké vlákna k lepší pevnosti. Tam, kde mám podlahové topení dávali i plastyfikátor do betonu.
Nakonec to projeli rotačním hladítkem a bylo hotovo.
Nakonec i s položením polystyrénu a vylitím celého domu byli cca v 17:00 hod. hotovi. Dům má podlahu cca 105 m2.
Musím říci, že byli velmi šikovní.

podlaha
podlaha 2
podlaha 3
podlaha 4
podlaha 5
5. 8. 2010 jsme byli se sežnou pokropit podlahu a přikrýt ji fólií. Podlaha vypadala dobře, akorát jsem si všiml, že kolem vývodu trubek k topení to pěkně odflákli. Asi se jim nechtělo se namáhat s vyhlazením v tak malém prostou pod radiátorem. POdlahu jsme přikryli z důvodu, aby voda, která se bude opařovat, tak zůstana na fólii a z tama bude zpět zkapávat a podlaha bude stále "zavlažována".
podlaha 6
podlaha 7
podlaha 8
podlaha 9
podlaha 10
podlaha 11
podlaha 12
podlaha 13
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamil Málek Kamil Málek | E-mail | 15. dubna 2011 v 11:59 | Reagovat

ahoj prosím tě dával si do externího přívodu vzduchu krbové vložky vzduchovou klapku? A pokud ne, neodsává to teplo z domu?děkuji

2 Jolly Jolly | 16. dubna 2011 v 16:09 | Reagovat

[1]: zdravím, ano dával jsem tam klapu, ale zatím ji mám furt zavřenou. krásně to hoří i bez extérního přívodu. zatím jsem sice ve vložce netopil nějak dlouhodobě, ale při kratším dotápění zatím postačuje vzduch z místnosti, která je cca 55 m2.

3 PedroKV PedroKV | E-mail | 29. července 2011 v 22:15 | Reagovat

Takto provedený přívod vzduchu představuje velmi slabé místo co do tepelných ztrát. Pod podlahou máš polystyren, ale předpokládám že ti to vyšlo tak, že mezi deskama máš flexohadici na vzduch a ještě přes trubky k topení. Daleko lepší je, jak už tu někdo psal, přivést studený externí vzduch pod deskou, pak tepelný most redukuješ jen na úzký prostor okolo výstupu toho vzduchu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama