Topení

5. srpna 2010 v 12:20 | jolly007 |  červenec 2010
24. 7. 2010 zrovna když jsem ráno odjížděl na dovolenou mi přišli namontovat radiátory a položit podlahové topení. Nemám proto z této akce moc fotek, protože jsem jak říkám byl na dovolené.
Radiátory mi natáhl topenář každý zvlášť v trubce. Nebudu mít aspoň nikde žádné spoje, na kterých by mohla nastat případná porucha. Tyto trubky se obalily izolací.
Na podlahu mi dávali 5 cm polystyrénu na něj 2 cm polystyrénu  a na něj systémové desky pro podlahové topení, ktré mají výšku 5cm. Celková výška polystyrénu tedy vyšla na 12 cm. Jen v předsíni za vchodovýma dveřma jsem nedával ten 2cm polystyrén, protož by mi nevyšla výška podlahy ke vchodovým dveřím. Vznikne tak z předsíně do chodby 2 cm schod, ale to nevadí.
24. 7. pověsili radiátory, provedli rozvody k těmto radiátorům, zapojili rozdělovače a položili polystyrén. Trubku na podlahové topení jsem s topenářem natáhl sám, až když jsem se vrátil z dovolené 3. 8.
V podlahovém vytápění mám 3 okruhy a to koupelnu, chudbu a předsíň se záchodem. Zbytek domu mám vytépěno radiátory.
topení
topení 2
topení 3
topení 4
topení 5
topení 6
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vojtěch Vojtěch | 23. září 2014 v 23:08 | Reagovat

Hledáte porovnání nákladů na vytápění? Potřebujete radu, čím topit a jak ohřívat vodu, abyste nenaletěli? A zároveň neprotopili horentní sumy? Jasné a přehledné porovnání cen vytápění a ohřevu vody u všech současných zdrojů energie najdete v tomto článku www.erada.cz/?p=1168 . Dozvěděl jsem se tu mimo jiné i to, jaké byly náklady v minulosti a jak se vlastně v horizontu několika let změnily trendy - jinak řečeno, co bylo nejlevnější a nejvýhodnější dřív a jak je tomu nyní. To porovnání a vývoj bylo asi nejzajímavější.

2 Jaro Jaro | E-mail | 10. února 2015 v 0:29 | Reagovat

ta rura na privod vzduchu ku krbu ..Neviem kto vam odporucil ale je to nahovno lebo vam to stlacil ten poter trebalo pouzit kvalitne vzduchove vertanie z tvrdeho plechu

3 Jolly Jolly | 11. března 2015 v 10:51 | Reagovat

[2]: Tak to opět nevím, protože roura není vyšší než polystyrén. Tím pádem by to muselo stlačit i ten polystyrén. Nějakého upadání podlahy jsem si teda nevšiml a krb funguje už 3 zimy jak má a to v něm opravdu topím dost. A jinak tenhle přívod vzduchu mám neustále zavřený, protože mi stačí přívod z místnosti.

4 donaldo donaldo | 21. září 2018 v 0:14 | Reagovat

Také jsme nedávno řešili vytápění našeho domu. Nakonec jsme se rozhodli, že rozvody topení necháme na nějakém profesionálovi. Kontaktovali jsme proto na http://instalaterhrubes.cz pana Hrubeše, který nám vše zařídil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama