Září 2010

Přívod vody ze studny

28. září 2010 v 14:42 | jolly007 |  září 2010
V září jsem pokračoval v napojování vody ze studny do domu a do garáže. Musel jsem vymyslet jak zakrýt v zemi ventil pro vypuštění zbytku vody z vedení v zimě, protože není izolovaná a v zimě by zmrzla. Je to jen užitková voda do záchodu a tak to nevadí. V Zimě budu do záchodu čerpat vodu pitnou z vodovodního řádu.
Ventil jsem musel podbetonovat, aby se mi v pozdější době nezanášel vystupující hlínou. Zabetonoval jsem tam odpadní rouru, na které jsem vyřezal z každé strany otvor pro průchod hadice. Nakonec jsem ti rouru obsypal struskou, aby mohla voda vytéci a bylo hotovo. Teď to stačí jen zasypat.
přívod vody a elektřiny do garáže 5
přívod vody a elektřiny do garáže 6
přívod vody a elektřiny do garáže 7
přívod vody a elektřiny do garáže 8

WC

16. září 2010 v 10:09 | jolly007 |  září 2010


Po dodělání obkladů ve špajzu a v kuchyni se tchán vrhnul na obklady na WC. Obklady jsou opět ze SIKO koupelny Třinec. Přivezli je všechny najednou (koupena, WC, chodba, předsiň) a řidič byl moc šikovný. Obklady nám pomohl nanosit do domu. Byli dost těžké. Hlavně ty na dlažbu.
obklad WC
obklad WC 2

Kuchyň obklad

16. září 2010 v 10:06 | jolly007
Začátkem září mi tchán začal obkládat kuchyň. Jelikož jsou obklady dosti tmavé museli jsme k tomu přizpůsobit kuchyňskou linku a vybrali ji ve světlé barvě.
Ještě před začátkem obkládání jsem musel do stropu vybít prostup na odtah z digestoře. Nemohl jsem to udělat dříve, protže jsme ještě nebyli celkem rozhodnuti, jak bude kuchyň vypadat, a kde bude odsávač par. Šlo dost špatně, protože jsem to musel vybíjet ze spoda. Nahoře to bylo moc blízko pozednice a já se tam s kladivem nevlezl. Nakonec to, ale šlo. Díra byla trošku větší a tak jsem ji zafoukal pěnou.
prostup pro odtah z digestoře
obklad kuchyň
obklad kuchyň 2
obklad kuchyň 3

Stavění HUP

4. září 2010 v 18:13 | jolly007 |  září 2010
4. září 2010 u nás konečně přestalo pršet a já se rozhodnul, že už je nejvyšší čas vyzdít HUP. 
Měl jsem v plánu, že jen na velikost lopaty vykopu základ kolem plynové přípojky a ten zaleju betonem. Nechtělo se mi dělat žádné bednění. Jenže jak u nás v jednom kuse pršelo, tak zem byla pěkně promáčená a celkem se mi to propadlo. Tak jsem jen vykopal díru a tu zalil betonem. Na ni potom budu zdít HUP-ku z porobetonu 10 cm. Dvířka budou 50 x 50 cm.
Je to v hloubce tak 40-55 cm po krajích a uprostřed jsem tam nechal hlínu, a tak je tam jen asi 20 cm betonu.
Stavění HUP

Po zatvrdnutí betonu jsem na tomto základu postavil HUP-ku z porfixu o šířce 10cm. Šlo to dosti dobře, protože tyhle bloky se dobře zřezávají. Trošku mi to ujelo, ale nijak drasticky. Zatáhne se to omítkou, na kterou přijde obklad. Do okýnka přijdoou přišroubovat dvířka, která už mám připravená. Koupil jsem je na Aukru za 200 kč a stačili jen přetřít barvou. Jen jsem zvědavý co mi řekne plynař až přijde připojovat plynoměr na to, že jsem takhle zalil hadice do betonu.
HUP

Po postavení HUP-ky jsem udělal bednění z desek a zalil to betonem. Pro vyrovnání jsem to podložil polystyrénem, který mi zbyl z podlahy a na polystyrén položil fólii, aby se to nepřilepilo.  Po zatvrdnutí to odneseme k HUPce a přilepíme pomocí lepidla na ni a bude hotová střecha. Problém bude snad jenom v tom, že to bude asi dosti těžké, ale myslím, že ve 4 lidech to odneseme. Pokud ne tak to budu muset rozříznout napůp a potom slepit.

HUP 2

Obklady a dlažba

4. září 2010 v 18:03 | jolly007
V září jsme konečně začli s lepením obkladů a dlažby. Nejdříve jsme nalepili obklady a dlažbu ve špajzu v kuchyni. To mi dělal tchán, jelikož teď u nás sehnat nějakého obkladače je nadlidský výkon. Všichni mají tak minimálně práci na měsíc dopředu. Tak jsme se do toho pustili sami.
Obklady i dlažbu jsem koupil v SIKO koupelnách v Třinci, protože tam měli na ně slevu. Jelikož je to jen do špajzu, kde stejně budou regály, tak jsem chtěl tu nejlevnější a bylo mi v celku jedno jak vypadá. Jen měla být světlá.
obklady špajz
obklady špajz