Říjen 2010

Garážové stání

29. října 2010 v 8:10 | jolly007 |  říjen 2010
Jelikož se blíží zima a bude zas padat ten otravný sníh, tak jsme se museli pustit do stavění garážového stání, aby měl kde stát můj plechový drahoušek. Rozměry garáže jsou 5x4m. Jako sloupky jsem zvolil trámy 15x15cm. Stejné jsou i pozednice. Nejdříve jsem chtěl sloupky vyzdít ze zbývajících cihel ze stavby, ale nakonec jsem se rozhodl pro dřevěné trámy. Z tohoto důvodu jsem patky zalil betonem a nedával do nich kotvení pro dřevěné sloupky. Musel jsem tam zvolit patky, které se šroubují přímo na patku pomocí šroubů do betonu. Na ně jsem přichytil sloupky a začalo se stavět. Docela to šlo a i s pobytím krokví deskami to trvalo 2 dny. Na střechu jsem potom přibil pískovou ipu, na kterou příští rok příjde lehká plechová krytina.
Do garážového stání jsem si nechal dovézt kamenivo 0-32, které se dává po cesty a na něj příští rok přijde dlažba.
Garáž
Garáž 2
Garáž 3
Garáž 4

Koupelna

29. října 2010 v 7:55 | jolly007 |  říjen 2010
Dlouho jsem zde nic nenapsal, ale práce je hodně a času málo. V říjnu u nás konečně na plno začal dělat obkladač, který už dodělává koupelnu a záchod, který už má krom spárovčky hotový celý. Záchod je barevně hodně teplý a veselý z čehož mám radost. Koupelnu jsme vybrali zelenou, a aby to nebylo celé fádně zelené rozhodli jsme ji oživit oranžovou. Myslím, že se to vcelku povedlo. Obkladač nechtěl vanu usadit a tak jsme se dohodli, že si ji usadím sám. Koupené nožičky k vaně jsou podle mě nedostačující a tak jsem se rozhodl vanu obezdít ytongem 5cm a na ni posadit vanu. Ytong jsem přilepil ke zdi na něm jsem potom zřezal horní hranu, aby šlo posadit vanu. Na vaně jsem nechal nožičky podložil ytongem a zafoukal pěnou. Obkladač to potom obezdil z venkovní strany a vana se ani nehne.
Jinak byl u nás ještě plynař, který dodělal domovní rozvod plynu až po tlakovou zkoušku a zhotovení revize. Vše v domě natáhl v měděných trubkách, které se dají natřít na jakoukoli barvu, jen na začátku musím poznačit, že jde o plynovou trubku. Na RWE jsme dohodnuti, že plynoměr přijdou připojit 8.11.2010, takže od tohoto data mohu topit konečně plynem a nejen v krbu.
Koupelna
Koupelna 2
koupelna 3
Koupelna 4
WC