Listopad 2010

Vrchní patro

23. listopadu 2010 v 19:16 | jolly007 |  listopad 2010
Také jsme pokračovali ve zdění a následném omítání pokoje vrchního patra. Jelikož jsme už nabili všechny palubky (zatím bez krycích lišt), tak jsme mohli pokoj vyzdít. Stěny ve vyzdili z cihel, které zbyli za stavby. Vrchní řada se dozdila z porobetonu 10cm, protože se dobře dořezává do šikmin. Stejným porobetonem se zdily i zbývající části vrchního patra, protože už cihly došly. Po vyzdění jsem ještě musel provést instalaci elektrických rozvodů. A to jak elektrikřiny tak internetu a televize. Poté se na všechny stěny jak porobetonové tak cihlelné naneslo lepidlo se síťkou a na to pak jemná omítka.
Do pokoje a do místnosti, která bude sloužit pouze pro odkládání nepotřebných věcí jsme zazdili ocelové futra. Nebudou tam už obložky jako dole, protože začínají s končící stavbou docházet finance...:)
vrchní patro
vrchní patro 2
vrchní patro 3
vrchní patro 4

Topení

23. listopadu 2010 v 19:03 | jolly007 |  listopad 2010
V listopadu jsme pokračovali v připojování topení. Konečně se nám podařilo udělat revizi na plyn a tím i připojit plyn od RWE. Jelikož u nás ve městě zrušili kancelář RWE musel jsem až do okresního města pro konečné doladění. Samozřejmě jak všude porušili pobočky, tak tam bylo lidí jak lidlu po výplatě. Doufám, že už tam nebudu muset nikdy jet. Po připojení plynu přijel topenář dokončit připojení plynového kotle a rozvodů vody. Docela to šlo, ale vyskytli se dva problémy. Jeden byl v tom, že nám chybělo koleno na trubku k odvodu páry z kotle. Druhý problém byl vtom, že nebylo vyřešeno přisávání vzduchu do místnosti. Na komín byla určena jen hlavice pro výfuk a ne pro přisávání vzduchu. Vyřešil jsem to tak, že za dvou stran jsem ukončení na komínu podložil maticemi do výše cca 3cm. pršet by tam nemělo a pro přívod vzduchu je to dostačující. Dvě strany jsem zalepil těsnícím tmelem, protože to bylo kousek do otvoru pro komín a měl jsem strach, aby tam nezatekávalo. Nakonec jsem to dodělal. Po střeše jsem raději chodil jen v ponožkách, abych ji nepoškodil, protože není podbedněná, ale pokud se ví kam šlápnout není v tom problém. Sice byl listopad, ale střecha je černá a byla pěkně nahřátá :). Akorát se mi při topení ztrácí tlak v okruhu, ale topenář tvrdí, že je to v pořádku, že se zatím okruh odvzdušňuje. Uvidíme.
Teď už se doma pěkně topí plynem a už tam můžu i přespávat.
komín
komín 2
kotelna
kotelna 2