Leden 2011

Vnitřní práce

29. ledna 2011 v 17:49 | jolly007 |  leden 2011
Jelikož času je málo a práce hodně, tak jsem se na nějakou dobu odmlčel a nepsal nic. V pokojích se nám úspěšně podařilo položit plovoucí podlahy, vymalovat a připojit vypínače se zásuvkama. Dokonce nám i přivezli a usadili kuchyň.
Podlahy se pokládaly v celku v pohodě, akorát byl za začátku problém, protože stěny nejsou úplně rovné, a aby nevznikali mezi panely škvíry museli jsme je v prvních řadách od zdí podkládat různě daleko od zdí. Dlažbu kolem krbu, která musí být minimálně 80 cm před krbem nám položil místní obkladač. Za chvilku to měl hotovo.
Barvy stěn a krbu jsem nechal na manželce. Krb natřela omývatelnou barvou, která byla taky pěkně drahá. Stěny měly být jen s nádechem růžové, ale nějak jsme ji málo naředili a je tak barva plnější. Nakonec to vůbec nevadí. Výsledek můžete posoudit sami, ale nám se líbí.
Posledním problémem v obýváku tak zůstává jen schodiště do vrchního pokoje. Měli jsme v plánu koupit segmentové schodiště menších rozměrů, protože se jedná jen o výlez do horního pokoje. Měli jsme představu tak do 25 000kč, ale to v žádném případě neseženeme. Nejlevnější segmentové schodiště z ČR vyšlo na cca 45 000kč. Naštěstí jsem na polském AUKRU objevil segmentové schody, které mě vyjdou na cca 30 000kč i s dopravou a ještě k tomu vypadají moc dobře.
obývák
obývák
obývák
obývák

V lednu 2011 jsme také pokračovali v dokončování ložnice.  O malby se opět starala manželka.  Myslím, že se ji to vcelku povedlo a tahle světle zelená se mi moc líbí.  Jelikož ložnice byla zbytečně moc dlouhá, tak jsem ji přehradil na konci stěnou, která má na bocích dva vstupy. Tyto vstupy budou zakryty závěsy na lyžinách, které budou přichyceny do stropu. Policový systém do této šatny je z IKEA. Koupil jsem ho za 2200 kč ve slevě a ještě si pro jeden menší pojedu. Není to sice kvalitativně žádný zázrak, ale do šatny je dobrý.
Koncem ledna 2011 jsme také objednali postel. Jedná se firmu Grossman, kterou najdete i na AUKRU. Postel je dubová a tak něco vydrží. Šla velmi dobře a rychle složit. Se skříní z IKEA se to nedá vůbec srovnat. S tou byl problém už od začátku. U postele byl jen jeden problém a to, že středová podpěrná lišta pro uchycení roštu šla pěkně za šikma. Takže na jedné straně rošt přečníval a na druhé byl krátký. Po malé úpravě, která spočívala v tom, že jsem jen převrtal a přešrouboval uchycení pro tuhle lať, bylo vše OK.
ložnice
ložnice
ložnice
ložnice

V prosinci je ještě před vánoci stihla odělat podlaha v horním patře. Tam jsem udělal velkou chybu, protože jsem si nechal poradit, abych to nevylíval samonivelačkou, ale vyrovnal klasickým lepidlem na kachle, které je o hodně levnější. Je sice pravda, že jsem to měl uděláno za málo peněz, ale kdo někdy tohle dělal, tak ví, že při silnější vrstvě se lepidlo dost špatně roztahuje. Po vytvrdnutí je to sice jakž takž rovné, ale není to úplně hladké. Takže mi zbývají dvě možnosti. Buď podlahu přebrousit, nebo zalít samonivelákem Rozhodl jsem se, že ho na jaře zarovnám samonivelákem. Stačí totiž jen malá vrstnička. Teď jen nahoru udělat schody připojit zásuvky, vymalovat a přitlouct lišty na přechody u palubek.
vrchní patro
vrchní patro
vrchní patro
vrchní patro
vrchní patro
vrchní patro