Březen 2011

Dokončování

25. března 2011 v 7:09 | jolly007 |  březen 2011
V březnu po namontování dveří, jsem na ně osadil kliky. Vybrali jsme je v Polsku, protože cena je bezkonkurenčně nižší. Dveře jsou teda hotové, akorát musím ještě nad posuvnýma dveřma domontovat lištu, aby nešel vidět dřevěný překlad, který se tam montoval kvůli snížení průchodu.
V koupelně jsem do stěny u vany připevnil skleněný závěs, který jsme koupili v Baumaxu za 1600kč ve výprodeji. Jinak stál 3800kč. Takhle jsme vytvořili kompromis mezi sprchovacím koutem, který jsem chtěl já a vanou, kterou chtěla manželka :).
Jinak mi už jen schází dolepit dlažbu v technické místnosti, ale tu už si lepím sám. Počítám, že konečně bychom se mohli začátkem dubna stěhovat.
Ještě čekáme na dodání schodů, také od Polské firmy CORA SCHODY. Je to segmentové schodiště, které by u nás vyšlo cca. o 15000 - 20000kč dráž. Nechápu to. Schody budou do horního pokoje. Ve vrchním pokoji sice ještě není hotová plovoucí podlaha, ale to mi nevadí. tu si tam můžu položit, kdy chci.

Podlahu kolem vývodu k topení zaliji samonivelační směsí, protože dlažbu bych tam dával jen ztěží.

Vnitřní dveře

11. března 2011 v 7:39 | jolly007 |  únor 2011
V únoru 2011 nám konečně přišla firma přimontovat vnitřní obložky s dveřmi. Jsou to obložky i dveře od firmy PORTA v odstínu ořech 2. Dveře byli zaplaceny a objednány už loňského roku v listopadu, ale firma se neměla k tomu, aby dveře přivezla. Jednalo se o zaplacení 32 000kč zálohy. Až po mnoha telefonátech a různých výmluvách od firmy proč dveře nejsou jsem na firmu přitlačil a dveře s obložkami přivezli. Jméno firmy napíši až po doplacení konečné částky, na které jsme se zatím nedohodli. Budu požadovat slevu a pak se uvidí.
Když po 3 měsících konečně přivezli dveře, tak jsem byl rád, že to bude hotové. Přivezli je v pátek odpoledne a technik měl nastoupit v sobotu ráno a dveře s obložkama usadit. Opravdu přijel v sobotu, což jsem ani nečekal :). Jenže při první kontrole dveří hned říkal, že mám dvoje dveře větší než otvory ve zdi. Otvory si samozřejmě měřila firma sama. Tak jsem mu řekl ať usadí zatím dveře, které jsou dobré a pak se uvidí. Odpoledne přijel šéf s tím, že mi prostě otvory ve stěnách vysekají a zvětší. Ze začátku jsem s tím nesouhlasil, protože všude už je vymalováno. Po krátké diskuzi, jsem si ale uvědomil, že pokud je nechám si ty dveře odvézt zase je dlouho neuvidím a budu z nich ty dvoje dveře dostávat pěkně dlouho. Proto jsem přistoupil na zvětšení otvorů. Nakonec to dopadlo v celku dobře a za sobotu a neděli mi dveře technik usadil.
Při montování poledních dveří, které jsou posuvné mi technik sdělil, že je nemůže usadit, protože firma přivezla širší obložky než je stěna a tak musí volat vedoucímu co s tím. Opět žádné nové obložky, ale jen ty široké upravené ve stolárně. Taky jsem na tohle přistoupil. V neděli mi je technik přidělal a je hotovo. Teď už čekám jen na konečnou cenu.
Musím říci, že nebýt technika, který mi dveře usazoval bůh ví jak by to dopadlo. Ten byl totiž šikovný a práci dělal jak má. Jen mu vozili špatný materiál :( .