Květen 2011

Kopání pařezů

24. května 2011 v 14:53 | jolly007 |  květen 2011
Tak nám začalo venku pěkné počasí a tak jsme se rozhodli trošku zkulturnit naši zahrádku. Abychom mohli postavit plot musel jsem nejdříve sundat ten starý, odřezat sloupky a vykopat mraky kořenů, které zbyli po stromech u plotu.
Na vytahování kořenů jsem si půjčil v půjčovně bagr o váze 850kg. Je to taková hračka pro děcka na pískoviště, ale práci to udělá. A hlavně ta spotřeba. Paráda. Dělal jsem s ním cca 7,5 hodiny a vzalo to 6,3 l nafty. Za půjčení bagru jsem zaplati 1500 kč na den. Kopat to ručně bych se asi zbláznil a velký bagr cca 800 - 900 hodina práce + příjezd a odjezd. Aspoň jsem si stím trochu pohrál. Vykopali jsme asi 15 pařezů. Něktré měli kořeny pěkně dlouhé. Nakonec jsem na tom ještě povozil syna, který sice ještě moc nechápal o co jde, ale evidentně se mu ty páčky líbili :).
Vrchní pokoj

1. května 2011 v 15:34 | jolly007 |  duben 2011
V dubnu jsem dokončil pokládku podlahy ve vrchním pokoji. Koupili jsme ji opět v Castoramě v Polsku. Jedná se o cenově jednu z nejlevnějších podlah, protože pokoj v následujícím období bude sloužit spíše jako velká šatna a pokoj pro hosty a tak podlaha nebude tolik zatěžována.
Šla dobře pokládat a jelikož už to není první podlaha, kterou pokládám, tak to šlo i vcelku rychle. Podlahu jsme před pokládkou vyrovnali lepidlem na dlažbu, a protože to nebylo úplně ideální, tak jsme ještě pod plovoučku dali ARBITON 6mm pro vyrovnání a tlumení hluku. Kolem vývodu horkého vzduchu nebude plovoučka, ale zaliji tento kousek samonivelačkou.
Zatím pokoj slouží jako odkládací místnost.