Březen 2015

Kniha o stavbě domu

19. března 2015 v 8:27 | jolly007 |  Kniha o stavbě svépomocí
Do ruky se mi dostala tato kniha o stavbě domu svépomocí a musím říct, že se mi již na první pohled velmi líbila. Citát na jejím obalu perfektně vystihuje situaci každého, kdo se rozhodne stavět dům svépomocí: "Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se přitom přiučil něčemu, co měl rozhodně vědět, než začal stavět." Naštěstí není napsaná příliš odborným jazykem a je v ní hodně názorných ilustrací. Možná by zde mohl být věnován větší prostor finálním úpravám okolo domu, ale i tak bych jí určitě doporučil. Nevím jestli se dá sehnat v knihkupectví, ale na internetu je možné jí koupit třeba ZDE.http://www.venkovskydum.cz/stavba-domu-svepomoci
Schod před domem

11. března 2015 v 12:30 | jolly007 |  červenec 2014
V červenci 2014 jsem měl zase chvíli času a peněz a tak jsem se rozhodl dodělat schod před hlavním vchodem. Jelikož jsem na to měl supr pomocníka šlo mi to docela dobře. Koupil jsem kulaté palisády, které jsem zabetonoval vedle sebe do země. Dneska bych kupoval čtvercové palisády, ptotože by to asi bylo pěknější, ale první schod jsem z nerozvážnosti udělal z kulatých, a už se mi nechtělo ho ničit. Kulaté palisády se hůře usazují aspoň dle mého názoru. Musí se držet rovina a šlo mi to blbě. Ještě, že to nečouhá tak moc nad zem a nejde to vidět :). Poté jsem to vysypal hrubým kamenivem a na to dal jemné kamenivo, do kterého jsem usadil zámkovku. Dal jsem tam tu samou co jsem měl na zadní verandě. Ještě mi totiž zbyla :). Teď mi chybí dodělat už jen chodník dolů ke vrátkům.


Venkovní omítky

11. března 2015 v 12:13 | jolly007 |  září 2014

Nejdříve mi natáhli jednu vrstvu lepidla, a když zaschlo napenetrovali to penetračním přípravkem. Poté nanesli silikonovou omítku. Měl jsem velkou výhodu, protože se u mě nemuselo stavěl lešení a tak šlo vše velmi rychle. Za čtyři dny bylo hotovo. A to ještě museli čekat na penetrák, který došel a já ho objednal až na příští den. Jinak by to měly za tři dny.