červen 2009

stavba vnitřních zdí

30. června 2009 v 20:51 | jolly007
V úterý 30.6.2009 jsem odpoledne po práci dokončil lepení polystyrénu kolem oken a začal připravovat podlahu pro stavění zbytku vnitřních zdí. Nechal jsem si to až na konec, protože tyto zdi by mi při předešlých činnostech vadily.
Nejdříve jsem na zem vylil penetrační nátěr Penetral Alp, který jsem štětkou rozetřel. Na ten jsem poté pomocí plynového hořáku přilepil ipu.

příprava a montáž oken

27. června 2009 v 16:24 | jolly007
V neděli 27.6.2009 jsem začal s přípravou otvourů pro okna, protože mi je přijdou příští týden ve čtvrtek montovat. Jelikož mám kolem oken cihly heluz, které se musí vystlát polytyrénem musel jsem to udělat než přijedou s okny.
Nejdříve jsem si nařezal 18 cm široké pruhy z 3 cm podlahového polystyrénu. Poté jsem vyčistil otvory do kterých budu polystyrén vsazovat a namýchal lepidlo na polystyrén. Toto lepidlo jsem roztádl po celé délce hřebenem a nanesl lepidlo i na polystyrén. Poté jsem jej pomocí gumového kladívka nasadil do otvorů.

opětovná stavba komínu

9. června 2009 v 18:34 | jolly007
Konečně! Dnes 9.6.2009 přišli kominíci postavit komín. Nemohl jsem je ke mě dostat, protože mají hodně práce. Přišli až ve 13:00 hod., protože museli sehnat redukci na komínovou vložku z průměru 160 na 200, která se rozbila při rozebírání komínu. Po rezebrání komínu, který postavil zedník špatně jsem nemohl dokončit střechu. Klempíři mi ji pokryli skoro celou, ale část museli kvůli komínu vynechat.
Kominíkům to šlo pěkně od ruky. Šlo vidět, že nestaví první komín. Hned jak přijeli zkontrolovali co všechno ke komínu mám a začali pracovat. Přivezli si i svou vatu na komínové vložky, protože ta má byla z části potrhaná a nedala se použít. Komínové vložky lepili svým tmelem, protože ten můj se jim nějak nezdál. Možná už byl vytvrdlý a možná mi přes zimu nějak ztvrdnul v garáži :)
Aby se komín nedotýkal krokve tak si zvětšili otvor ve stropě a teď to krásně sedne. Dneska vyzdili komín do vrchního patra a zítra ho dokončí nad střechu. Doufám, že nebude pršet, protože mám obavy abych je opět někdy sehnal.
Jelikož jim to šlo pěkně od ruky a vůbec nepotřebovali mou pomoc, tak jsem si aspoň s vidinou nového komínu začal připravovat dřevo na topení v krbu. Nejdříve jsem nařezal zbytky z krovu a naštípal a potom začal s řezáním a šťípáním polen. Převážně třešní, švestek a bříz, které jsem měl ze stromů, které byly na pozemku když jsem jej koupil. Pokládal jsem to na palety k plotu, nad kterými později postavím stříšku ze zbylých stojek stropu. Dneska jsem toho moc nenařezal, ale i ta trocha dala při štípání zabrat.
Ve stavění komínu se pokračovalo dnes 10.6.2009. Je supr, že přes noc se vypršelo a ráno je opravdu moc pěkně a teplo. Kominíci opět přijeli dva a tak jsem si na Slovensko do stavebnin zajel pro lepidlo na perlinku a maltu s duvilaxem na omítnutí komínu. po příjezdu na stavbu už kominíci měli komín ve výšce střechy. Jelikož mě vůbec nepotřebovali opět jsem si šťípal dřevo na zimu.
Už jsem myslel, že komín se dneska postaví a dokonce ho i omítnu, ale kolem 12:00 hod. začalo pršet a tak kominík přikryl komín a práci dokončí zítra. Už chybí jen zasunout do bloků komínovou vložku a dát vrch komínu a je hotovo. Stavební bloky už jsou všechny postavené.

komín

1. června 2009 v 19:50 | jolly007
Dneska v pondělí 1.6.2009 jsem ve spolupráci se švagrem a tchánem musel rozebrat komín, který mi postavil zedník, který nedodržel technologické postupy a proto byl komín nebezpečný. Sám bych ho těžko rozebíral, protože betonové tvárnice jsou docela těžké.
Šlo to celkem dobře a rychle. Nevím čím to bylo, ale komín ještě nebyl ztvrdlý. Buď bylo špatně namíchané lepidlo, nebo to udělalo počasí, které bylo vlhké. Podle mě to bylo tím počasím. Komín byl ale postavený 2 dny. Pro mě lépe, že neztvrdlo. Rozebrali jsme jednotlivé vložky a ocelovým kartáčem jsem oškrabával lepidlo ze šamotových vložek i tvárnic. To už šlo trošku hůře, ale taky to šlo. Jen toho bylo docela dost. Moc mě potěšilo, že nebudu muset asi kupovat nové šamotové vložky ani tvárnice. Jen budu muset přikoupit izolaci kolem sopouchu, která se mi někde potrhala při rozebírání komínu.
Domluvil jsem se dneska s kominíky z vedlejšího městečka, kteří mi ho ppostaví a udělají mi k němu i revizi. Bude to jistější. Jsou tady známí a mají dobrou pověst, tak to snad bude v pohodě.
 
 

Reklama