červen 2012

Úprava svahu za domem

14. listopadu 2012 v 20:42 | jolly007
V květnu 2012, když jsne zahrabávali roury do potoka, tak jsem si rovnou nechal trochu upravit svah za domem. Vrchovku jsem si nechal stáhnout bokem a zbývající zeminou jsem zasypával roury v potoku. Dělali mi to malým bagrem a vozili to UNC. Z kamenů, které mám z výkopu základů na domě jsem použil na zídku. Docela mi to trvalo, ikdyž to vypadá jednoduše. Ono to vlastně jednoduché je, ale musí se furt přehazovat kameny z hromady na hromadu, aby se vybrali ty správné. Jako schody jsem použil kvádry pískovce, které mám také ze zahrady. sloužily jako zídka u předešlého domu. Tyto kvádry byli dost těžké a tak práce s nima byla hrozná. Nejprve jsem se rozhodoval jestli zídku budu dávat na beton nebo ji položím volně. Vyhrála volná varianta, protože vypadá více přírodně.
Po tom co jsem udělal zídku, tak jsme provedli terénní úpravu tím, že jsme navezli vrchovku a zasadili trávu. Jelikož letos bylo u nás dost sucho a tak i přes zalévání moc nerostl. Velké rozhodování bylo nad tím jak provedeme úpravu terénu mezi terasou a zídkou. Nakonec rozhodnutí padlo na to, že prostor vysypeme štěrkem, kterého máme na zahradě cca 15 tun. Nejdříve jsme položili černou fólii, aby nám přes štěrk neprorůstal plevel a potom prostor zavezli štěrkem. Měl jsem na to supr pomocníka...

A takhle to vypadá v listopadu 2012. Ještě to není hotovo. Pokračovat se bude na jaře. Ještě tu bude bazén a krb, který postavím z kamene.


Omítky

13. listopadu 2012 v 22:41 | jolly007
V červnu 2012 mi přijeli zedníci ze Slovenska nahodit omítky. Dělali tady u nás v obci a koukl jsem, že jsou šikovní a ještě mi nabídli moc dobrou cenu. Začali s nahazováním v pondělí a včetně špalet byli v pátek hotoví. To vše nahodili ve dvou lidech. Šlo jim to docela od ruky. Jen škoda, že jsem si neudělal žádné fotky. Omítky jsem koupil klasické UNIMALT a míchal jsem to s pískem a vodou. Cena dobrá.
V červenci jsem na omítku natáhl síto s lepidlem. To jsem už dělal sám. Nepotřeboval jsem lešení a vše jsem dělal z koz. Myslím, že pokud jsem to zvládl já, tak to může udělat skoro každý. Jen je třeba dodržet postup. Nejdříve se natáhne lepidlo a potom se do něj vtlačí síťka. Celkem to jde jen jsem to dělal v době, kdy bylo docela vedro, a tak mi lepidlo rychle schlo a špatně se to natahovalo. Natáhl jsem jen jednu vrstvu a druhou natáhnu na jaře před tím než mi natáhnou barvu. To už nebudu dělat sám.

 
 

Reklama