červenec 2010

Topení

5. srpna 2010 v 12:20 | jolly007
24. 7. 2010 zrovna když jsem ráno odjížděl na dovolenou mi přišli namontovat radiátory a položit podlahové topení. Nemám proto z této akce moc fotek, protože jsem jak říkám byl na dovolené.
Radiátory mi natáhl topenář každý zvlášť v trubce. Nebudu mít aspoň nikde žádné spoje, na kterých by mohla nastat případná porucha. Tyto trubky se obalily izolací.
Na podlahu mi dávali 5 cm polystyrénu na něj 2 cm polystyrénu  a na něj systémové desky pro podlahové topení, ktré mají výšku 5cm. Celková výška polystyrénu tedy vyšla na 12 cm. Jen v předsíni za vchodovýma dveřma jsem nedával ten 2cm polystyrén, protož by mi nevyšla výška podlahy ke vchodovým dveřím. Vznikne tak z předsíně do chodby 2 cm schod, ale to nevadí.
24. 7. pověsili radiátory, provedli rozvody k těmto radiátorům, zapojili rozdělovače a položili polystyrén. Trubku na podlahové topení jsem s topenářem natáhl sám, až když jsem se vrátil z dovolené 3. 8.
V podlahovém vytápění mám 3 okruhy a to koupelnu, chudbu a předsíň se záchodem. Zbytek domu mám vytépěno radiátory.
topení
topení 2
topení 3
topení 4
topení 5
topení 6

Podlaha

11. července 2010 v 19:31 | jolly007
10. 7. 2010 jsem dolepil ipu do všech místností a teď jen čekám, až mi udělají rozvody topení.
Byl u mě technik z firmy, která mi nabízí anhydritovou podlahu a čekám jakou mi udělají cenu. Mám ještě v záloze poláky, kteří by mi při vysoké ceně anhydritu udělali podlahu betonovou. Ta vyjde levněji a čím více se blíží konec stavby tím více musím šetřit, abych dostavěl...:) Jelikož podlahového topení moc nemám, tak ten anhydrit až tak nepotřebuji. Jen mi slíbili supr cenu. To sice slibují všichni, ale pak se znich většinou vyklube cena zcela normální.
 
 

Reklama