duben 2011

Vrchní pokoj

1. května 2011 v 15:34 | jolly007
V dubnu jsem dokončil pokládku podlahy ve vrchním pokoji. Koupili jsme ji opět v Castoramě v Polsku. Jedná se o cenově jednu z nejlevnějších podlah, protože pokoj v následujícím období bude sloužit spíše jako velká šatna a pokoj pro hosty a tak podlaha nebude tolik zatěžována.
Šla dobře pokládat a jelikož už to není první podlaha, kterou pokládám, tak to šlo i vcelku rychle. Podlahu jsme před pokládkou vyrovnali lepidlem na dlažbu, a protože to nebylo úplně ideální, tak jsme ještě pod plovoučku dali ARBITON 6mm pro vyrovnání a tlumení hluku. Kolem vývodu horkého vzduchu nebude plovoučka, ale zaliji tento kousek samonivelačkou.
Zatím pokoj slouží jako odkládací místnost.

Rolety

27. dubna 2011 v 7:48 | jolly007
V dubnu jsme se přestěhovali do našeho nového domečku a tak bylo zapotřebí koupit rolety do oken. Koupili jsme je opět v Polsku v Castoramě - cena. Nainstalovat šli velmi jednoduše. Jen se zahákli navrch okna a je hotovo.

Satelit

27. dubna 2011 v 7:27 | jolly007
V dubnu mi přijel kolega z práce nastavit parabolu pro příjem satelitních programů. Já bych to taky asi zvládl, ale trvalo by mi to poměrně dlouho, protože jsem to ještě před tím nikdy nedělal. Asi za hodinu měl všechno hotovo. Parabolu s konvektory a koaxiálním kabelem jsem si naistaloval sám a tak stačilo jen nastavit parabolu. Signál máme cca na 85% a tak to jde.

Schodiště

10. dubna 2011 v 7:44 | jolly007
Začátkem dubna 2011 mi konečně přivezli schodiště, které jsem si objednal. Chyba nebyla na straně výrobce, ale na mojí, protože jsem neustále vyhledával schodiště, které bude pěkné funkční a ještě k tomu levné. U nás jsem nic takového nesehnal a tak jsem přes AUKRO koupil segmentové schodiště CORA. Výborná domluva a dobrá cena. Segmenty jsou z lakované oceli a stupně jsou bukové. My si vybrali barvu TEAK. Schody byli u mě v domečku během jednoho týdne a placení probíhalo až po dodání schodů. Ještě přidali návod na montáž a vysvětlili na co si mám při sestavování dávat pozor. Stejně jsem jim potom při montáží telefonoval :).
Montáž je poměrně jednoduchá, ale člověk musí být trochu zručný. Začíná se montovat od vrchu, kdy se první stupeň přišroubuje na hmoždinky do stropu. Pak se do něj přidávají postupně další segmenty. Je potřeba si dávat pozor na to, aby schody byli ve váze, protože při dotahování se stane, že trochu ujedou. Po připevnění pátého segmentu se musí schody podepřít, aby nevypadli ze stropu. Na pátý stupeň se montují zpěry, které se přichytí ke stěně. Stejné to je potom u spodního stupně. Poslední stupeň se přichytí hmoždinkama do podlahy.
Důležitá je jedna věc. Při montáži dřevěných stupňů na segmenty je třeba do nich už přichytit úchyty pro zábradlí, protože potom je tam už nevyvrtáte. Já to neudělal a musel jsem stupně znova rozebírat :(.
Jinak schodiště vyšlo na 32 900kč. Na výšku strop podlaha 292 cm. Šířka schodiště je 80 cm. U nás by vyšlo podobné schodiště JAP okolo 50 000 kč a výše. Spíše výše.
 
 

Reklama