květen 2010

lepení izolace proti vodě

22. května 2010 v 18:20 | jolly007
21. 5. 2010 jsem v ložnici udělal pořádek. Podlahu jsem nejdříve vyzametal a potom ještě projel vysavačem. Potom jsem ji natřel penetračním nátěrem PETRAL ALP. Penetrák jsem musel na podlahu rozlévat a potom jsem jej pomocí štětky rozetíral. Mám beton pěkně hrbolatý a tak spotřeba byla tomu taky úměrná.
Po natření podlahy penetračním nátěrem jsem na ni pomocí hořáku přilepil ipu. Špatně to šlo na krajích u stěn, kde jsem ji přilepoval k ipě, která je pod příčkama. Kolem zdí mi totiž vedou kabely a tak jsem s hořákem musel dávat pozor, abych kabely nepoškodil.
lepení ipy
lepení ipy 2

Krbová vložka

21. května 2010 v 7:43 | jolly007
V květnu jsem konečně dodělal zatepení střechy do té fáze, že máme všude nastrkanou vatu ISOVER DOMO, a teď stačí natáhnout parozábranu a nabít palubky. Moc se mi do toho teda nechce.....
Kolem pozednice jsem dal kousky Isoveru 20cm, aby teplo neunikalo kolem pozednice, protože jsou tam malé mezírky.
Zateplení
18. 5. 2010 mi přivezli objednanou krbovou vložku z ASTRA krby. Musím říci, že byli velmi pohotový a přišla dosti rychle. Vložka má kolem 150 kg a tak ji byl dost problém dostat dovnitř.
Je to vložka FOCOLARI 70 s rovným prosklením. Má trojté spalování a účinost přes 77%. Teď ještě koupím roury od vložky do komína a půjdu ji vyzkoušet. Zatím vypadá moc pěkně.
20. 5. 2010 mi přivezli desky SILCA 250KM pro obezdění krbové vložky. koupil jsem tlosťku 4 cm na obezdění krbové vložky, a protože jsou pěkně drahé na obezdění sopouchu jsem koupil 3cm. Přivezli mi i kamnářskou perlinku, omítku a lepidlo na perlinku s lepidlem na desky. Vše je tepelně odolné a taky pěkně drahé.

22. 5. 2010 jsme na místo, kde bude stát krbová vložka s obestavbou natřeli penetračním nátěrem a nalepili ipu. Pak jsme udělali z desek bednění o výšce 10cm a rozměrech 1,5m x 0,82m. Vylili jsme to betonem a vyztužili kari sítí. Dotohoto betonu jsem ještě musel zalít flexi rouru o průměru 10cm pro přívod externího vzduchu.
Teď už jen čekám až mi beton vytvrdne a pustím se na zkušební zatopení.
bednění pod krbovou vložku
bednění pod krbovou vložku 2
 
 

Reklama