listopad 2008

listpad 2008

13. listopadu 2008 v 7:55 | jolly007
Jelikož je počasí stále dobré rozhodl jsem se ještě letos vykopat a připojit kanalizaci s plynem. Kanalizaci mi proplatí místní obecní úřad a tak na tom dosti ušetřím. Navíc mi přijel velmi šikovný bagrista, který měl výkop hotový snad za 3 hodiny i s položením trubek. Do vjednoho výkopu jsem položil odpadovou rouru, dešťovou, a plyn. Výkop musel být proto trohu širší, ale udělalo se to vše najednou. Jediný menší problém nastal v místech kde se přípojka kanalizace křížila s hlavním plynovým řádem, ale naštestí kanalizace vyšla dosti pod ní. Připojení na hlavní obecní kanalizační řád mi provedla obec, která ji i platila. Kanalizační roura se musela vykopat pod potůček, který mi teče před pozemkem-
Kanalizační trubka byla korugovaná a tak se nemusela obhazovat zásypovým pískem, což nám také usnadnilo práci. Roury se pouze obsypali zeminou z výkopu.
Na konec výkopu k domu jsem na roury položil elektrický kabel AYKY 4X16mm2, který jsem dal do chráničky. Tento kabel jsem spolu s plynovou trubkou obsypal zásypovým pískem a protože jsem měl písku dost (byl velmi levný 1 t - 80 kč), tak jsem jím obsypal i rouru na dešťovou vodu, která nebyla korugovaná. Na konci přípojky u domu jsem musel kanalizační přípojku zredukovat, protože kanalizace která jde z domu je položená v rouře o průměru 125mm a kanalizace, kterou mi položila obec je 150 mm. Větší problém byl, ale s napojením nově položené roury na dešťovou vodu, kterou jsem musel připojit na již dříve položenou rouru 150 mm. Trvalo mi to asi 3 hodiny a naučil jsem se u toho i pár sprostých slov....
Nakonec jsem připojil obě roury, ale to jsem netuši, že hlavní problém ještě přijde.
Úřednice z povodí Odry, která jela náhodou kolem se chtěla podívat co se tady staví. Sdělila mi, že potůček pod kterým vede kanalizační přípojka do hlavního kanalizačního řádu ja v jejich správě a jedná se o neudržovaný vodní tok. Připojení, které provedla obec se jí nelíbilo a sdělila mi, že nemám roury ani zasypávat, protože je budu muset pravděpodobně vykopat a položit kanalizaci podle jejich požadavků. Na její dotaz kdo mi to povolil jsem řekl, že na tuto stavbu přípojky mám stavební povolení místním stavebním úřadem a, že ten mi práci i provádí.
Po menší debatě odjela na stavební úřad, kde chtěla vidět povolení a projekt k téhle přípojce. Stavební úřad jí všechno předložil.
Ještě že mám podepsanou smlouvu s obcí na připojení kanalizace, kde ze zaručily za připojení mé novostavby na obecní kanalizační řád a, že to i profinancují.
Momentálně čekám jak se dohodne stavební úřad s povodím Odry a stavbu nechávám zazimovat.

Tady na tom snímku je zmíněný spor o kanalizaci, ktrá vede přes potok.
Nakonec jsem ještě v listopadu stihnul přivést podlahový polystyrén EPS 100Z 100mm, který mě vyšel na 15 088kč. Bylo ho cca 118m2 t.j 47 balíků. Naštěstí už napadl sníh a tak se to dobře táhlo po sněhu do garáže, kde ho mám přes zimu uskladněn.
Teď sháním kompletní topení a krbovou vložku s rozvody.....
 
 

Reklama