listopad 2009

montáž parapetů + vykradení

20. listopadu 2009 v 10:20 | jolly007
18. 11. 2009 jsme připevnili parapety na okna v ložnici a pokoji. Více jsme toho nestihli, protože mi vykradli garáž, která je cca 10m za domem a měl jsem v ní schovány věci ke stavbě. Stalo se to 17. 11. 2009 v noci. Ukradli mi sekačku za cca 30 000 kč, kabely, rozváděč, jističe, nářádí... Škoda za cca 50 000 - 60 000kč. Fabku buď odvrtali a zlomili, nebo jen zlomili. Byl jsem v celku v klidu, protože mám stavbu pojištěnou u pojišťovny KOOPERATIVA. Nahlášení událostí v pohodě, ale asi po 4 hodinách mi volala paní, že tohle není likvidní, protože mám obyčejnou smlouvu na kterou se pojištění proti krádeži nevztahuje. Při dalším skoumání s pojišťováky jsem zjistil, že ani ta dražší verze není proti krádeži vloupáním v novostavbě nijak výhodná. Pojišťují se pouze věci, které souvisí se stavbou a jsou pevně zabudovány. A to ještě do hodnoty 100 000kč. Což při dnešních cenách není moc. Žádné nářadí, natož sekačku mi prý nepojistí, ani kdybych ho měl v domě a dům vykradli a ten byl pojištěn. Nepojistí ani žáden materiál, který je v domě a není zabudován.
Samozřejmě jsem hned druhý den šel pojistku u KOOPERATIVY zrušit a přepojistit na Českou pojišťovnu. Zase jsem zjistil, že to nebude tak jednoduché. Jelikož mám smlouvu s KOOPERATIVOU tak jí nemůžu jen tak rozvázat. Musím počkat k 1.3.2010, kdy mi začíná další období a k tomuto datu vypovědět smlouvu. Zatím jsem rozšířil smlouvu o KOOPERATIVY na krádež vloupáním. Ze stavby jsem všechny drahé věci odvezl a zůstanou mi tam jen okna a podlahový polystyrén, kterého je tolik, že ho neukradou. Mám teď pojištěny okna, dveře a elektriku, kterou mám namontovanou v domě. Tohle zatím stačí. Víc tam teď ukrást nejde. Na jaře příštího roku hned jak to bude možné smlouvu s KOOPERATIVOU ruším.
Na jaro příštího roku, kdy už na stavbě budu skoro bydlet si koupíme psa, a už mám objednané zabezpečovací zařízení, které budu montovat zanedlouho. Jelikož jsem bývalý elektrikář, tak si ho namontuji sám a vyjde nás to do 10 000kč se vším všudy (i se psem).

dveře na zadní verandu

13. listopadu 2009 v 15:38 | jolly007
5.11.2009 mi konečně přijeli namontovat terasové dveře. Bylo to uděláno snad za půl hodiny.
Před příjezdem montážní firmy jsem ještě stačil zajet k nám v obci na pilu a dokupit latě, abychom mohli pokračovat v zateplování podkroví.
Teď jsem momentálně nemocný a tak se na stavbě toho moc neděje. Akorát jsem si na Aukru koupil tepelný ventilátor 2000 W, který se mi bude v tomhle počasí dost hodit.
 
 

Reklama