srpen 2010

Přívod vody a elektřiny do garáže

25. srpna 2010 v 19:43 | jolly007
24. 8. 2010 mi přijel bagr vykopat výkop pro přívod vody a elektřiny do garáže. Ručně bych to nevykopal. protože mám zem samý kámen. Kam kopnu tam je šutr. Kdysy tu asi musel být lom nebo co :). Jelikož jsem to prvně zapomněl, tak jsem teď musel rozbýt beton pod schody, které tu byly pro dům, který tu stál předtím. Docela to šlo. Použil jsem elektrické kladivo, se kterým jsem byl za chvíli hotov. Výkop se musel udělat pěkně hluboký, protože se bude terén ještě upravovat. Do výkopu jsem položil dvě hadice. Jednu z domu a druhou ze studny. V garáži bude hlavní ventil.
Jako přívod elektrřiny pro garáž jsem zvolil kabel o průměru 5x2,5mm2. Ten by měl stačit.
Teď už to stačí jen zasypat.

Podlaha

5. srpna 2010 v 12:39 | jolly007
Ve středu 4. 8. 2010 přijela firma z udělat cementovou podlahu. Nechal jsem si od nich rovnou položit i polystyrén, protože to bylo za dobrou cenu a ještě jim to šlo pěkně od ruky.
Večer 3. 8. 2010 jsem ještě musel předělat přívod extérního vzduchu pro krbovou vložku, protože mi pod trubku natáhl topenář rozvod k radiátoru a trubka na přívod vzduchu, která by šla přez ní by byla moc vysoko a nešla by zalít do podlahy.
Podlaháři přijeli v 8:30 hod. a hned první problém byl na místě. Potěrový písek jsem si nechal vysypat za domem a to bylo trochu do kopce. Podlaháři přijeli po dešti a samozřejme agregát na lití podlah, který váží kolem 1,5 tuny nemohli autem s předním náhonem dostat nahoru za dům. Musel přijet tchán s traktůrkem a trochu nám s tím poct. Zabralo to dobrou půl hodinu. Nakonec jsme to nahoru dostali. Podlaháři byli 4 a šlo jim to fak pěkně. Nejdříve si pomocí vodováhy vždycky v pokojích udělali takové leziny a pak tam pomocí agregátu nacpali štěrk s cementem. Po těchto lezinách to potom stahovali do roviny. Do směsi ještě přimíchávali nějaké vlákna k lepší pevnosti. Tam, kde mám podlahové topení dávali i plastyfikátor do betonu.
Nakonec to projeli rotačním hladítkem a bylo hotovo.
Nakonec i s položením polystyrénu a vylitím celého domu byli cca v 17:00 hod. hotovi. Dům má podlahu cca 105 m2.
Musím říci, že byli velmi šikovní.

podlaha
podlaha 2
podlaha 3
podlaha 4
podlaha 5
5. 8. 2010 jsme byli se sežnou pokropit podlahu a přikrýt ji fólií. Podlaha vypadala dobře, akorát jsem si všiml, že kolem vývodu trubek k topení to pěkně odflákli. Asi se jim nechtělo se namáhat s vyhlazením v tak malém prostou pod radiátorem. POdlahu jsme přikryli z důvodu, aby voda, která se bude opařovat, tak zůstana na fólii a z tama bude zpět zkapávat a podlaha bude stále "zavlažována".
podlaha 6
podlaha 7
podlaha 8
podlaha 9
podlaha 10
podlaha 11
podlaha 12
podlaha 13
 
 

Reklama